Poradna

Bojíte nebo stydíte se na něco zeptat? Zkuste anonymní internetovou poradnu, kde vám odborníci pod vedením primářky dětské onkologie v Brně MUDr. Viery Bajčiové, CSc. zodpoví vaše dotazy. Na dotazy se budeme snažit zareagovat v co nejkratším termínu.

Vložit nový dotaz

povinné položky

Levé varle

Tomáš Resl, 11.06.2018, 12:09:13

Dobrý den, před 3 měsíci jsem navštívil urologa kvůli bolesti pod levým varletem. Při ultrazvuku vše v pořádku a moč také v pořádku. Antibiotika mi nepomohli, ale asi za 3 týdny bolest odezněla a teď se mi začíná znovu ozývat. Nechci se cpat antibiotiky. Můžete mi poradit děkuji.

Bohužel bez klinického yšetření to nejde, problém je velmi všeobecný a navíc, já nejsem urolog ale dětský onkolog

Michal, 10.06.2018, 14:22:13

Dobrý den, při samovyšetření jsem zjistil, že jedno varle je lehce měkčí a citlivější než druhé. Je to běžné? Děkuji za odpověď.

ano, pokud nejsou přítomny žádné jiné problémy, tak není třeba mít strach

Varle

Michal, 10.06.2018, 10:20:30

Dobry den, dnes jsem si nahmatal na spodni konci varlete neco jako zilku. Vede pres spodni konec varlete, je dlouha tak 2 cm a siroka tak dva milimetry. Vede zrejme do nadvarlete. Je pomerne poddajna. Mam navstivit lekare? Dekuji. M

ne, není nutné

Michal, 08.06.2018, 22:08:23

Nahmatal jsem si na pravém varleti bulku, nachází se nahoře kousek od nadvarle. Pokud dobře uchopím varle, jde vidět ta bulka. Není moc velká, asi tak půl cm. Na dotek je jako kamínek, ale ne až tak tvrdý. Jiné příznaky nemám. Je mi 16. Jedná se o nádor? Děkuji za odpověď.

to nemohu potvrdit ale ani vyloučit, jednoznačně doporučuji návštěvu lékaře a vyšetření ultrazvukem - vyšetření nebolí.

Chlupatý penis

Lhota Krystof, 06.06.2018, 09:25:18

Dobrý den, Vím, že to neni k tématu varlat, ale k penisu. Začali mi růst chlupy ze samostatného penisu až k žaludu a netuším jak bych se toho mohl zbavit. Je to notmální nebo jsem jedniny. Děkuji za odpověď.

s tím Vám neumím poradit, fakt ne

varlata se samahýbou a trochu pobolívají

Vladimír Strnad, 02.06.2018, 08:38:24

Dobrý den, před 3měsíci jsem úspěšně dokončil léčbu Hotkingova lymfomu(chemoterapie+ozařování), ted se mi varlata sama hýbou, to vím, že je asi normální, ale trochu i bolí, bolest není stálá, občas to bolí míň občas víc, bolest jde i trochu do podbřišku, na pár dní to vypadalo, že je to úplně pryč, ale zase se to vrátilo, jinak tvarově se zdají v pořádku, teplotu nemám. Je mi 43let. Děkuji za odpověď .

myslím, že jste jen trochu přecitlivělý, ale pokud Vás to trápí, tak si o tompromluvter se svým lékařem. Není obvyklé, že Hodgkinů lymfom by infiltroval varlata

Jiří P., 26.05.2018, 23:13:46

Dobrý den. Mám jedno varle trochu zakulacené a větší(zakulacení jsem si všiml až v posledních měsících). Před rokem jsem na něm měl zánět nadvarlete. To druhé je menší a celé hrbolaté, není tak kulaté a občas pobolívá. Mám to řešit? Co to může být?

už jste psal několikrát to stjené, a odpověděla jsem....tak si to přečtěte.....

Bulka na varleti

Jan Novák, 21.05.2018, 16:42:12

Zdravím, je mě 15 let a před delší dobou jsem si na levém varleti nahmatal bulku která se podobal bedaru byla na začátku byla bílá když jsem si na varle sáhnu tak trochu bolelo tato bolest trvala pár dní po nějaké době bulka zmizela... Co to bylo/je bojím se abi to nebyl nějaký nádor či tak něco..

pokud je to na kůži, tak se nemusíš bát, že je to nádor. Přečti si informace na této vebové stránce.

Lukáš, 20.05.2018, 14:54:53

Dobrý den, občas se mi stane, že se mi varlata samovolně pohybují, nevím jestli to nějak vážné nebo ne..poprosil bych o odpoved

to bych vůbec neřešila. Uvedomujete si, že se snažíme radit a předcházet rakovině, a ne řešit malichernosti?

Jiří P., 20.05.2018, 10:01:31

Dobrý den. Před rokem jsem mě zánět levého nadvarlete. Po vyléčení mě pár týdnů bolelo pravé varle a od té doby je hrbolaté a trochu menší ale občas je hladké a stejně velké jako druhé. Je to důvod k obávám? Co to může být? Děkuji

ne, není důvod k obavám, pokud je nález stáe stejný,Můžou to být pozámětlivé změny, drobné spermatokély nebo cystičky. To b\ ukázal ultrazvuk